Varna Teknik Üniversitesi

Varna Teknik Üniversitesi

Varna Teknik Üniversitesi

Varna Teknik Üniversitesi 1962’de Bulgaristan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Kararı ve Millet Meclisi Kararı ile kurulmuştur. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her ülkesinde denkliği mevcuttur. Erasmus değişim programı mevcuttur.

Varna Teknik Üniversitesi “nde yaklaşık 10.000 öğrenci eğitim görmektedir. Üniversite birçok öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Bünyesinde bulunan çeşitli kültür merkezlerini bulunmaktadır. Müfredat, uluslararası kabul görecek şekildedir. Uluslararası eğitim faaliyetlerinde aktif bir üniversite olup, çift diploma imkanı sunmaktadır. Varna şehir içinde Avrupai bir üniversitedir. Ulusal akreditasyonu mevcuttur.

Eğitim Dili ve Ücretler

Eğitim Dili: İngilizce / Yıllık Ücret: 3,000 Euro
İngilizce ve Akademik Hazırlık Eğitimi: 3,200 Euro

Lisans Programları

  • Kontrol Otomasyon Sistemleri
  • Gemi, İnşaat ve Deniz Mühendisliği
  • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
  • Gemi Makinaları ve Mekanizmaları, Gemi Kaptanlığı

Programların kontenjan sınırlaması vardır!

DANIŞMANLIK & REHBERLİK ÜCRETİ POLİTİKASI: Sophia Academy BAELAC (Bulgarian Association of Educational & Language Agency Consultants) üyesi bir kurum olarak derneğin her türlü politikasına riayet edeceğine dair taahhütte bulunmuştur. Bu taahhütlerden biri de Varna Teknik Üniversitesi ile alakalı danışmanlık & rehberlik hizmeti verilen öğrenci adayları ve ailelerinden başvuru ve kabul harçları dahil 1,250 Euro dışında ekstra bir ödeme talebinde bulunulmayacağıdır.

Bulgaristan’da Eğitim | Bulgaristan’da Üniversite

Kategoriler