Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky

Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky

Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky

Spor bilimlerinde dünyalı olmak için uzağa gitmene gerek yok! Dünyanın ilk beş akademisinden biri, Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky, seni yanı başında, Bulgaristan’da bekliyor!

1945 yılında kurulan Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky Avrupa ve dünya sporunu derinden etkileyen ve şekillendiren kurumlardan biridir. Bulgaristan’ın spor alanında elde ettiği birçok başarının altında     Bulgaristan’ın ilk ve tek spor akademisi olan Sofya Spor Akademisi öğrencilerinin imzası bulunmaktadır.

Burgas ‘da deniz sporları tesisleri ve Bulgaristan’ın en yüksek dağlarından biri olan Borovets dağında eğitim tesisleri bulunan Akademi 75 yıllık geçmişe sahiptir ve olimpiyat oyunlarına da sporcu yetiştirmektedir. Avrupa’nın sayılı spor akademilerinden biri olma vasfını koruyan Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky, uluslararası arenada kabul görmüş, yenilikçi, modern ve etkili müfredata sahip, öğrenci kulüpleri, çeşitli kültür merkezleri ve sağladığı diğer pozitif ve etkili sosyal imkanlarla öğrenci dostu bir üniversitedir.

Nitelikli ve başarılı bir eğitim-öğretim kadrosuna sahiptir, uluslararası çift diploma ve yandal sertifika imkânı sunan, sadece Türkiye’de değil dünyanın her ülkesinde denkliği olan, uluslararası prestijli organizasyonlarda üyelikleri olan ve 56 spor dalında antrenörlük eğitimi veren dünyadaki beş akademiden biridir.

Sofya’nın içinde olan Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky dünya spor akademileri ve üniversiteleri ile işbirliği içinde olup uluslararası eğitim faaliyetlerinde aktif bir akademidir. Avrupa Birliği üye devletleri ile yapılan karşılıklı anlaşmalar çerçevesinde hedeflerinin ulusal olması yanında dünya çapında olması ve bu anlaşmaların Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky destek vermesi akademinin eğitim kalitesinin yükseltmesini sağlamaktadır.

Eğitim dili Bulgarca olan Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky Bulgarca & Akademik Hazırlık Eğitimi, New Brand Sophia köprü programı (Pathway) ile Terra Theos ’da verilmektedir.

Sofya Ulusal Spor Akademisi

Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky Lisans Programları

  • Antrenörlük (56 spor dalında)
  • Spor Yöneticiliği
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
  • Spor Animatörlüğü
  • Rekreasyon
  • Engellilerde Spor
  • Kondisyonerlik
  • Fizyoterapi

Programlarda kontenjan sınırlaması vardır!

2018 – 2019 Eğitim-Öğretim Yılı Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky Lisans Programları Ücretlendirmesi

Eğitim Dili: Bulgarca

Bulgarca Programların Yıllık Eğitim Harcı: 3,000 Euro

Bulgarca ve Akademik Hazırlık Eğitimi: 3,200 Euro

DANIŞMANLIK & REHBERLİK ÜCRETİ POLİTİKASI: Sophia Academy BAELAC (Bulgarian Association of Educational & Language Agency Consultants)  üyesi bir kurum olarak derneğin her türlü politikasına riayet edeceğine dair taahhütte bulunmuştur. Bu taahhütlerden biri de Ulusal Spor Akademisi "Vassil Levsky" ile alakalı  danışmanlık & rehberlik hizmeti verilen öğrenci adayları ve ailelerinden başvuru ve kabul harçları dahil 1,250 Euro dışında ekstra bir ödeme talebinde bulunulmayacağıdır. 

​Özel yetenek sınavı: Bulgaristan’da Akademide yapılmaktadır.

Ulusal Spor Akademisi NSA

National Sport Academy “Vasil Levski" – Sofia

Bulgaristan’da Üniversite | Bulgaristan’da Eğitim