Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi, Bulgaristan’da yüksek öğrenim en eski tıbbi kurumudur. Tıp Fakültesi 1917’de Majesteleri Kral Ferdinand’ın Kararı ile kurulmuştur. Üniversitenin tıp eğitimi ve biliminde yaklaşık bir asırdır tarihi ve geleneği vardır. Öğretim elemanlarımızın çoğu, yurtdışında iyi bilinen bilim adamlarıdır ve Üniversite, Avrupa eğitim alanının bir parçasıdır. Kuruluşundan bu yana 60.000’den fazla uzman, Sofya Tıp Üniversitesi 4600 yabancı vatandaşa eğitim vermiştir. Şu anda, 20011/2012 öğretim yılında 52 ülkeden 6155 öğrenci, 1600 uluslararası öğrenci var. Bunların en başta Türkiye olmak üzere, Hindistan, Makedonya, Yunanistan, Kıbrıs ve diğer ülkelerden öğrencilerden oluşmaktadır. Sofya Tıp Üniversitesi toplamda dört fakülte, üç kolej ve on dört üniversite hastanesinden oluşmaktadır. Sofya Tıp Üniversitesi ’nde Tıp, Dişçilik ve Eczacılık dersleri İngilizce okutulmaktadır.

Sofya Tıp Üniversitesi, uluslararası alanda kabul görmüş başarıları bulunmaktadır. Sofya Tıp Üniversitesi, 1999 yılında Sofya Tıp Fakültesi Avrupa Kredi Transfer Sistemine dahil olmuş ve öğrencilerine Erasmus programları sunmaktadır.

Sofya Tıp Üniversitesi
Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi Programlar

  • Tıp
  • Eczacılık
  • Diş Hekimliği

Eğitim Ücretleri

İngilizce ve Akademik Hazırlık Eğitimi: 4,850 Euro

Sofya Tıp ve Diş Hekimliği İngilizce öğretim yılı için öğrenim ücreti 8,000 Euro’dur.

Tıp Fakültesi Eczacılık akademik yıl için İngilizce eğitim ücreti 6,000 Euro’dur.

DANIŞMANLIK ve REHBERLİK ÜCRETİ POLİTİKASI:

Sophia Academy BAELAC (Bulgarian Association of Educational and Language Agency Consultants)  üyesi bir kurum olarak derneğin her türlü politikasına riayet edeceğine dair taahhütte bulunmuştur. Bu taahhütlerden biri de Sofya Tıp Üniversitesi ile alakalı  danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilen öğrenci adayları ve ailelerinden başvuru ve kabul harçları dahil 1,250 Euro dışında ekstra bir ödeme talebinde bulunulmayacağıdır.

Sofya Tıp Fakültesi ’inde İngilizce tıp, dişçilik ya da eczacılık okumak isteyen herkes üniversiteye gereken başvuru belgeleri hazırlayıp ve güncel bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan’da Eğitim | Bulgaristan’da Tıp