İngilizce ve Akademik Hazırlık Eğitimi

New Brand Sophia

“Yükseköğretim Kurumu tarafından tanınan ve denklik verilen Bulgaristan Üniversiteleri ’nde ve İngilizce eğitim veren programlarında yerinizi garantileyin!"

İNGİLİZCE ve AKADEMİK HAZIRLIK EĞİTİMİ

Üniversite hazırlık eğitimin amacı temel konu bilgisi, akademik dilde ve kayıt olacağınız programda başarılı olma becerilerinin tarafınıza aktarılmasıdır. Programı başarıyla tamamlayanlara seçmiş olduğu programa kayıt olma garantisi verilmektedir.

Akademik hazırlık eğitiminin amacı eğitim alınacak program ile alakalı temel kavramlar ve terminolojinin tanıtılmasıdır. Akademik hazırlık sayesinde istediği programa direk başvuru yapamayan öğrenci kabul edilmesini sağlayacak duruma getirilmektedir. Bir başka ifadeyle;

 • Bulgaristan’da İngilizce olarak sunulan lisans programlarına kayıt olmak isteyen öğrencileri hem dil yeterliliği hem de akademik yeterlilik olarak üniversiteye hazırlarız,
 • Akademik içeriği, yabancı dil eğitimini akademik ders ortamını ve kültürel adaptasyonu harmanlayan içeriğe sahip programlar sunarız.

Sizlere;

 • Üniversite kabul garantili yabancı dil ve akademik hazırlık eğitimi,
 • Sürekli gelişim, eleştirel düşünme ve fakültelerin beklentileri doğrultusunda ilerleme,
 • New Brand Sophia mentörlüğünde, Cambridge yetkili kurumu Britanica ’nın  mükemmel eğitim-öğretim metodolojisi ile başarı garantisi verilmektedir.

İngilizce Dil Eğitimi Programı İçeriği:

Süre: 7 ay  boyunca 600 saat aktif modüller, 500 saat bireysel çalışmalar

Tarihler:

 • 05 Şubat 2018 – 30 Ağustos 2018

Öğretim Şekli: Ders, seminer, ödev ve birebir takip ve gelişim kombinasyonları. Aynı zamanda, muhatap olacağınız eğitim sisteminde sadece öğretmeni dinlemek yerine eğlence ve katılım odaklı bir yaklaşım kullanılmakta olup sınıflarda oyunlar oynanmakta, problemler çözülmekte ve tartışmalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca anlama becerinizi geliştirmek için şarkılar dinleyebilir, televizyon izleyebilir veya dergi okuyabilirsiniz… Böylelikle, statükocu ders algısından sıyrılır ve kendinizi ders çalışıyormuş gibi de hissetmezsiniz!

Modül İçerikleri: Kayıt olunacak bölüme istinaden akademik temalı eğitim ve yabancı dil hazırlığı.

New Brand Sophia

New Brand Sophia ile İngilizce ve Akademik Hazırlık

Misyon & Vizyon

İngilizce ve Akademik Hazırlık Eğitimi organizatörü  New Brand Sophia misyonu; öğrencileri uluslararası standartlarda bir eğitim ortamı içinde, %100 İngilizce olan fakülte derslerine  hazırlamak; donanımlı sınıflar ve Britanica’nın güçlü akademik kadrosuyla, her bir beceride öğrencilere İngilizceyi etkili bir şekilde kullanmayı öğretmek ve ayrıca öğrencilerin öğrenme özerkliğini artırmaktır. New Brand Sophia vizyonu gereği öğrencileri İngilizceyi kullanmaya cesaretlendirerek, öğrencilerin dil yeterliliklerini sürdürmelerini ve geliştirmelerini sağlar.

Neden İngilizce?

Unutmamak gerekir ki; üniversiteden mezun olan bir mühendis, mimar, ekonomist, öğretmen, politikacı, girişimci, öğretim görevlisi, araştırmacı veya yatırımcı; profesyonel iş hayatında, ortak dil olarak çoğunlukla İngilizce’yi kullanmaktadır.

Sophia Academy ‘nin temsil ettiği üniversite programlarının eğitim dili tamamen İngilizce’dir. Çünkü  Sophia Academy danışmanlık hizmeti verdiği öğrencilerinin dünyanın neresinde olursa olsunlar, profesyonel iş dünyasında etkin bireyler olmalarını istemektedir.

Bu yüzden New Brand Sophia organizatörlüğünde Sophia Academy ’nin en önemli görevlerinden biri, öğrencilere fakültelerinde derslerini takip edebilecekleri seviyede İngilizce öğretmektir. Aynı zamanda İngilizce:

 • İş hayatının, bilim ve teknolojinin dilidir.
 • Akademik yayınların dilidir.
 • Uluslararası spor, müzik ve eğlencenin dilidir.
 • Popüler yabancı dizilerin dilidir.
 • Fırsat dilidir.
 • Bir dünya dilidir.
 • Sophia Academy ’nin dilidir.

Dünya Çapında Olanaklar ve Destek

Tüm dersleriniz kampüste gerçekleşecektir. Birinci günden itibaren, kütüphaneler, spor tesisleri, konaklama, bilişim hizmetleri ve öğrenim desteği alacaksınız. Oryantasyon haftası ile başlayan üniversite hayatınız akademik ve İngilizce hazırlık eğitiminiz ile başarılı şekilde devam edecektir. Kampüsün sunmuş olduğu tüm olanaklardan ve kültürel faaliyetlerden istifade edebilecek, akademik İngilizce ve eleştirel düşünme becerilerinizi geliştireceksiniz. Dersler konu bilgisine, akademik becerilere ve seçtiğiniz disiplinde başarılı olmak için gerek duyacağınız akademik dile odaklanmaktadır.

Öğretimde Kusursuzluk

Yabancı dil ve akademik hazırlık eğitimi, New Brand Sophia (NBS) mentörlüğünde Britanica tarafından üniversitenin akademik bölümleriyle birlikte verilmektedir. NBS, dahili olarak da üniversite bölümlerinden biri olarak sayılmaktadır. Size kapsayıcı bir öğrenim ortamı sunan NBS, Britanica ve üniversitelerin son derece nitelikli ve deneyimli öğretmenleri sayesinde, size akademik kariyerinizdeki en iyi başlangıcı sunacaktır.

 • İngilizce öğrenmek,
 • İnanın, sizi daha hoşgörülü yapacaktır.
 • Başka türlü düşünebilmenizi, farklı açılardan bakabilmenizi ve algınızı yönetebilmenizi sağlayacaktır, ki buna kültürel liyakat ve yeterlilik denmektedir.
 • Pratik zekanızın gelişimini ve toplumsal konularda fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.
 • Farklı kültürleri tanımanızı ve yeni kavrayışlar sahibi olmanızı sağlayacaktır.
 • Sizi daha çok girişimci yapacaktır ve haliyle kazancınızı artıracaktır.
 • Kariyer ve mesleki gelişiminizi en üst noktaya taşıyacaktır.
 • Şu an bu avantajları okurken hayal bile edemeyeceğiniz yüzlerce başka avantajlar sunacaktır!

Peki, İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmenin en temel şartı, bu dili öğrenmek için istekli olmaktır. İngilizce öğrenme konusunda ki istek ve motivasyon ise, farklı unsurlara dayanır. Bu unsurlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Öğrencinin isteği ve merakı,
 • Öğrencinin İngilizce hakkındaki geçmiş bilgi birikimi ve İngilizce ile ilgili tecrübeleri,
 • Öğrencinin ihtiyaçlarının farkında olması,
 • Öğrencinin kendi eylemlerini yorumlama yetisi,
 • Öğrencinin gerçekleştirdiği her çalışmanın kendisine katkısının farkında olması,
 • Öğrencinin başarı şansını yorumlama yetisi.

İngilizce öğrenme konusunda motive olmuş birisinden beklenen özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Derslere devam etmeye özen göstermek.
 • Derslere hazırlıklı gelme.
 • İngilizce’yi her an kullanarak İngilizce’nin içselleşmesini ve öğrenilmesini sağlamak.
 • İngilizce öğrenme konusunda motivasyonu yüksek olmak ve motivasyonu yüksek arkadaşlar edinmek.

İngilizce ve Akademik Hazırlık Eğitimi Hakkında Merak Ettikleriniz

1. Muafiyet için kabul edilen İngilizce dil belgeleri hangileridir?

İbraz edilen belgelerin üniversiteye başvuru tarihinden önceki iki yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. İki yıldan daha eski belgeler kabul görmemektedir.

Eşdeğerliği kabul edilen ulusal ve uluslararası sınavlar:

 • TOEFL yazılı sistemde 550
 • TOEFL bilgisayar tabanlı sistemde 230
 • TOEFL internet tabanlı istemde 80
 • IELTS (akademik) sınavından reading notu en az 6.00 olmak koşuluyla toplam 6,5
 • CAE, CPE ve FCE sınavlarından A, B, C notu
 • New Brand Sophia English Proficiency and Placement Exam: B2

2. İngilizce ve Akademik Hazırlık Eğitimi süresi nedir?

Program süresi 600 saattir. 400 saat genel İngilizce, 200 saat de eğitim alacağınız program ile alakalı akademik İngilizce verilmektedir. Şunu bilmenizde fayda vardır, program sonucunda başarılı olabilmek ve girilen yeterlilik sınavını verebilmek için tarafınıza verilen ödevler ve diğer eğitimsel çalışmalar için de günde en az 4 saat zaman ayırmanız gerekecektir.

3. İngilizce ve Akademik Hazırlık Eğitimi sonunda girilecek yeterlilik sınavından kaç puan almalıyım ki talep ettiğim lisans bölümüne kaydım yapılabilsin?

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na istinaden en az B2 seviyesi olmalıdır. Sınav sonucu B2 altında çıkan öğrenci üniversiteye şartlı kabul alır ve birinci eğitim yılını bitirmeden tekrar sınava girip en az B2 seviyesinde olduğunu ispatlamalıdır.

4. Sınav sonuçları tekrar değerlendirilir mi?

Öğrenciler, ilgili notun ilanından sonra en çok 5 iş günü içinde merkez ofise dilekçelerini (veya e-mail yolu ile) teslim ederek, sınavlarını görmek isteyebilirler.

5. Devamsızlık limiti var mıdır? Var ise nedir?

İngilizce hazırlık programında öğrenciler derslerin ve uygulamaların %100’ne devam etmekle, yapılan sınavlara ve çalışmalara katılmakla yükümlüdür. Herhangi bir nedenle derslere %80’den daha az katılmış öğrenciler ders içi yükümlülükleri sağlayamamış kabul edilir.

6. Kayıt silme işlemi nasıl yapılır?

Kaydını silmeye karar veren öğrenci, konuya dair yazılı dilekçesini-gerekçelerini belirterek- yönetime sunar ve gerekli değerlendirme yapılıp, kaydı silinir.

Not: New Brand Sophia öğrenci tarafından muafiyet maksatlı ibraz edilen bütün dış sınav sonuçlarının güvenilirliği konusunda araştırma yapabilir. Bu amaçla dış sınav sonucu ibraz eden öğrencilerden sınav kayıt şifrelerini isteyebilir, öğrencileri değerlendirme sınavına alabilir, öğrencilerin sınav sonuçlarıyla ilgili olarak sınav merkeziyle iletişimde bulunabilir. Dış sınavında sorun tespit edilen veya değerlendirme sınavı sonucunda İngilizce düzeyi dış sınav sonucu ile uyumlu bulunmayan öğrencilerin dış sınav sonucu geçersiz sayılabilir. Sınav sonucu geçersiz sayılan öğrencilerin İngilizce hazırlık programına alınıp alınmayacağına ve atılacak diğer adımlarla ilgili kararı New Brand Sophia ve eğitim almayı beyan ettiği üniversite yönetimi beraber verir.


DİĞER YABANCI DİL KURSLARIMIZ

ALMANCA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

NEW BRAND SOPHIA – Pathway Provider

Goethe İnstitut Bulgarien

FRANSIZCA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

NEW BRAND SOPHIA – Pathway Provider

İnstitut FRANÇAİS Bulgarie

RUSÇA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

NEW BRAND SOPHIA – Pathway Provider

Rus Dili ve Kültürü Merkezi

BULGARCA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

NEW BRAND SOPHIA – Pathway Provider

Departament of Teaching Bulgarian Language – Therra Theos

İSPANYOLCA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

NEW BRAND SOPHIA – Pathway Provider

İnstituto CERVANTES Sofia

YETİŞKİNLER İÇİN YABANCI DİL KURSLARI

NEW BRAND SOPHIA – Pathway Provider

Vihrovenia Suggostepedia Dil Eğitim Merkezi – Telkin Yöntemi ile Öğrenme