Eğitim Transferi

Eğitim Transferi

Bulgaristan'da Lisans tamamlama fırsatını kaçırmayınız!

HALİHAZIRDA ÖĞRENCİSİNİZ!

Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinde eğitim almaktasınız. Birinci veya ikinci sınıfta halihazırda eğitiminize devam etmektesiniz fakat eğitiminize dünyaca kabul gören bir AB ülkesinde devam etmek istiyorsunuz! Bizce hayallerinizi ertelemeyin. Kazanacak çok şeyiniz olacaktır, emin olun!

MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNUSUNUZ!

Türkiye’de ön lisans / Meslek Yüksek Okulu / mezunu iseniz temsil ettiğimiz üniversitelere eğitiminizi transfer ederek lisans tamamlama programlarına katılabilir ve 2 yıl eğitim alarak bir Avrupa Birliği üniversite diplomasına sahip olabilirsiniz.

Bilinmesi GEREKENLER!

  • Üniversitelere başvurunuz lise mezunu olarak değerlendirilmektedir. Yani, lise mezunu bir öğrencinin hazırlayacağı başvuru evrakları sizlerden de istenecektir.
  • Alınan Ders Muafiyeti: Eğitimine devam edeceğiniz programın bölüm başkanlığına iki yıllık transkriptiniz sunulur. Yapılan değerlendirme sonucunda 2 yıl boyunca Türkiye’de almış olduğunuz derslerden muadil olanlar ve başarı ortalaması 100 üzerinden 65’in altında olmayanlar tanınır ve bu derslerden muaf tutulursunuz.
  • Muaf tutulacağınız derslerin belirlenmesi akabinde size özel bireysel çalışma planı veya bireysel mezuniyet planı diye nitelendirilen eğitim programınız hazırlanır ve tarafınıza iletilir. Bu programda kaç dönemde hangi dersleri alarak eğitiminizi tamamlayabileceğiniz belirtilmektedir. Mezuniyet süresinin de dört veya beş dönem mi olacağı tamamıyla öğrencinin azmine ve çalışmasına bağlıdır.

UYARI: Bu konuda yapılan en büyük spekülasyonlar, tüm derslerinizi direk tanıtılacağı ve üçüncü sınıftan başlatılacağını yönündedir. Transfer işlemlerinde yukarıda da bahsettiğimiz üzere sınıf olayı mevzu bahis değildir, dönemsel tamamlamanız gereken çalışmalarınız vardır sadece. O yüzden, lütfen hiçbir mana ifade etmeyen bu tarz söylemlere itibar etmeyiniz!

MYO mezunları ve  Üniversite Değerlendirme Kariyer Oryantasyon Sınavı

MYO mezunları Bulgaristan’daki bir üniversiteye iki yıllık eğitimlerini transfer ederek lisans tamamlama yapacaklardır lakin üniversiteye ilk başvuruları lise mezunu statüsünde olduğu için her lise mezununun girdiği ÜDKOS’a onlar da girmek zorundadırlar.

MYO Mezunları ve YKS-DGS

Tarafımızdan temsil edilen yükseköğretim kurumlarında kalite odaklı ve uzun vadeli stratejilere istinaden çalışıldığından, başvuru yapacağınız ilgili üniversitelerden kolay kabul alabilmek ve akabinde denklik sürecinde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak adına, sizlere tavsiyemiz YKS veya DGS sınavlarından birine girerek minimum da olsa puanlar almanızdır. Bu durum, sizleri hem YÖK nezdinde hem de eğitim alacağınız üniversite kabullerinde güçlü kılacaktır!

Yaz okulu uygulaması: Tarafımızdan temsil edilen üniversitelerde yaz okulu uygulaması vardır ve bu şekilde eğitiminizi daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Adalet Meslek Yüksek okulu Mezunu!

Bu konu ile alakalı karar aşağıdaki gibidir:

Yurt-dışındaki Yüksek öğretim Kurumlarında Hukuk Alanında Eğitim Almak İsteyen Öğrencilerin Dikkatine !!! – 21.08.2015

Adalet Meslek Yüksek okulu mezunu olup yurt-dışındaki hukuk fakültelerine LYS’de ilk 150 bin içindeki puanı almadan kayıt yaptıran öğrencilerin mezuniyetleri akabinde denklik işlemlerinin yapılmayacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM esas alındığında, ön lisans eğitim transferi (yatay geçiş) yapılarak okuyabileceğiniz Meslek Yüksek Okulları Lisans Tamamlama Programları için tıklayınız.

Bulgaristan’da Üniversite | Bulgaristan’da Eğitim