Faaliyetler&Haberler

Dünyanın en güvenli ülkeleri arasında Bulgaristan 26. oldu.

Ekonomi ve Barış Enstitüsü tarafından hazırlanan ve Dünyanın En Güvenli Ülkeleri’ni bildiren raporda bu yıl Türkiye kendisine Nijerya’nın bir sıra gerisinde Kuzey Kore’nin bir sıra önünde yer buldu.

Toplamda 163 ülkenin incelendiği raporda ülkelerin ekonomik durumundan, savaş ve çatışma bölgelerine yakınlığına kadar birçok veri inceleniyor ve sıralamalar bu veriler incelendikten sonra belirleniyor.

Dünyanın en tehlikeli yerleri olan ve listenin sonunda yer alan ülkelerse Somali, Irak, Kuzey Sudan, Afganistan ve Suriye olarak açıklandı. Son sıralarda yer alan ülkelerin müslüman toplulukların yaşadığı coğrafyalarda bulunması ise dikkat çekici bir detay olarak raporda yer aldı.

Haber linki için tıklayınız.

Tebrikler Çocuklar

İstanbul Eyüp Liseler arası futbol turnuvasını üçüncülükle, futsal turnuvasını ise ikincilikle tamamlayan Eyüp Anadolu Lisesi takım formaları sponsoru Sophia Academy oldu. Takımın antrenörlüğünü Eyüp Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Ozan Taşdemir yürütmektedir. Kendisi, Sophia Academy kardeş kuruluşu olan Berks&Partners mentörlüğünde Sofya Ulusal Spor Akademisi Vassil Leskyde doktora eğitimini tamamlamak üzeredir.  

Devlet Konservatuvarı'na 2 Büyük Ödül

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Macaristan’ın Başkenti Budapeşte de 9-16 Haziran 2018 Tarihinde düzenlenen ’23. Duna Uluslararası Geleneksel Dans Festivali’nden iki büyük ödülle döndü. 

Berks&Partners mentörlüğünde doktora eğitimini başarıyla tamamlayan Dr. Öğr. Gör. Yiğit Hakan Ünlünün de yer aldığı ve dans koreografilerinin yapıldığı Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü Nevi Dans Sahne Sanatları Topluluğu 23. Duna Uluslararası Geleneksel Dans Festivali’nde gerçekleştirilen 8. Chain Bridge International Folk Dance Competition yarışmasında, “Golden Chain Bridge” Ödülüne layık görüldü.

Peru, Bulgaristan, Makedonya, Slovakya, İtalya, Polonya, Yunanistan, Çekya dans gruplarının katıldığı görkemli festivalde, güçlü rakipleri arasından sıyrılarak birinci olan Nevi Dans Sahne Sanatları Topluluğu’na bir ödülde Canlı Müzik Performansı içi verildi.

SAÜ Türk Müziği Bölümü’nden akademisyenlerin destek verdiği topluluk orkestrası “En İyi Müzik Grubu” ödülü nü aldı.

Tebrikler ve Başarılar!

Anatolia Eğitim ve Kültür Vakfı kurucu üyelerinden ve BAELAC asli üyesi olan Berks&Partners mentörlüğünde Sofya Ulusal Spor Akademisi Vassil Levsky’de doktora eğitimine devam eden Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlisi Bayram Yalçınkaya Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanlığına seçilmiştir.

Tebrikler ve başarılar Bayram Yalçınkaya.

 https://triatlon.org.tr/baskan-bayram-yalcinkayadan-triatlon-camiasina-mesaj/

Uluslararası Spor ve Güvenlik Konferansına Tam Destek!

Sofya Ulusal Spor Akademisi Vassil Levskyde 21-22 Mayıs 2018 tarihinde on iki ülke katılımı ile gerçekleşen Spor ve Güvenlik Konferansı’nın tüm organizasyonunu Anatolia Eğitim ve Kültür Vakfı kurucu üyelerinden olan Berks&Partners üstlendi.

Konferans sonunda, Berks&Partners kurumuna tüm emeklerinden ve desteklerinden dolayı NSA rektörü Prof. Dr. Pencho Geshev tarafından teşekkür plaketi verildi. Teşekkür plaketini Berks&Partners adına kurum mentörlerinden Vera Ruskova teslim aldı. 

Bulgaristan’da Üniversite | Bulgaristan’da Eğitim